Korzystanie z wielorazowych butelek jest nie tylko ekologiczne, ale także wygodne i ekonomiczne. Nie musimy bowiem pamiętać, aby zaopatrywać się w wodę podczas każdych zakupów, a naszego mieszkania nie zasypują tony zużytych opakowań. Wiele osób ma jednak wątpliwości co do tego, czy wielokrotne korzystanie z jednej butelki jest zdrowe. Podczas mycia lub podgrzewania zwykłego plastiku dochodzi bowiem do uwolnienia szkodliwych dla zdrowia cząsteczek bisfenolu A, a w niskich temperaturach nie wszystkie drobnoustroje mogą zostać skutecznie usunięte. Problem ten jednak nie istnieje w przypadku produktów BPA free, czyli takich, które zostały wyprodukowane z tworzywa pozbawionego niebezpiecznego BPA (np. Eastman Tritan).

Bidony na wodę a BPA

BPA w butelkach, które myjemy w zmywarce lub podgrzewamy w mikrofalówce, może stać się przyczyną powstawania zmian nowotworowych, nieprawidłowości hormonalnych prowadzących do otyłości, a także zaburzeń płodności. Wybierając bidony na wodę oznaczone znakiem BPA free, możemy jednak mieć pewność, że wykorzystane do ich produkcji tworzywo nie zawiera wspomnianego związku. Z tego powodu butelki tego typu mogą być czyszczone i dezynfekowane nawet w bardzo wysokiej temperaturze, dzięki czemu są w pełni higieniczne i bezpieczne nawet w przypadku codziennego stosowania. Ponadto butelki wielokrotnego użytku tego typu nie wchodzą w reakcję z płynami.

Wielorazowe butelki BPA free a funkcjonalność

Zaopatrując się w bidon bez BPA, możemy zredukować koszty zakupu zgrzewek wody. Posiadając butelkę wielokrotnego użytku do tego, by cieszyć się świeżym napojem, potrzebujemy jedynie źródła wody i ewentualnie specjalnego filtra, który skutecznie ją oczyści. Brak jednorazowych opakowań to również koniec problemów ze składowaniem plastikowych odpadów oraz ogromny krok ku ochronie środowiska naturalnego. Ponadto bidony na wodę dzięki specjalnej konstrukcji są łatwe w utrzymaniu i wygodne w użytkowaniu (np. dobrze leżą w dłoni i są odpowiednio wyważone). Z kolei zakrętki z polipropylenu zapewniają maksymalną szczelność, a dzięki ergonomicznym uchwytom ułatwiają noszenie butelki.

Bisfenol A może mieć naprawdę niebezpieczny wpływ na nasze zdrowie, dlatego warto zaopatrzyć się w bidon bez BPA, do którego bez problemu przelejemy nie tylko wodę, ale również ulubiony sok czy smoothie. Wielorazowe butelki tego typu z łatwością zabierzemy do pracy, szkoły czy na siłownię, oszczędzając przy tym pieniądze oraz dbając o środowisko naturalne.

Komentarze (0)

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.

Strona wykorzystuje pliki cookie w celach: poprawnego działania witryny (pliki niezbędne), statystycznych i analitycznych (pliki analityczne), personalizowania wyświetlanych reklam (pliki reklamowe), funkcjonalnych (pliki mediów społecznościowych i inne). Możesz je zaakceptować  klikając w przycisk „Akceptuję”. Jeżeli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie plików cookies, możesz w każdej chwili zablokować je korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej.