W czasie treningu tracimy nawet do 2 l wody. Odpowiednie nawodnienie jest więc podstawą, o którą należy zadbać niezależnie od rodzaju uprawianych ćwiczeń. Jeżeli na co dzień bliska jest nam tematyka ochrony środowiska, powinniśmy zwrócić uwagę również na to, z czego pijemy wodę. W przypadku dużej częstotliwości treningów korzystanie z plastikowych butelek może okazać się nie tylko mało ekonomiczne, ale również nieekologiczne. Jakie alternatywny są zatem dostępne na rynku?

Tworzywo ma znaczenie

Faktem jest, iż bardzo długi czas rozkładu tworzyw sztucznych, ma negatywny wpływ na środowisko naturalne. Ponadto produkty wykonane z plastiku są najczęściej jednokrotnego użytku, co tylko pogłębia problem. Dodatkowo, zwykłe butelki jednorazowe mogą zawierać szkodliwe substancje, np. Antymon. Na siłownię warto więc zabrać ekologiczny bidon na wodę, wykonany z tworzywa Eastman Tritan. Ergonomiczny kształt oraz nowoczesne rozwiązania technologiczne zapewniają bowiem nie tylko pełen komfort użytkowanie butelki, ale również łatwe utrzymanie jej w czystości. Należy podkreślić, że butelka wielokrotnego użytku będzie odpowiednia nie tylko na trening, ale również do pracy i na wycieczki. Jeżeli na co dzień ćwiczymy na zewnątrz, a amplitudy temperatury są wysokie, warto sięgnąć po przyjazne środowisku butelki szklane. Dzięki nim napój w środku nie zmieni swojego smaku ani właściwości. Produkty tego typu wykazują również dużą odporność na środki chemiczne, co pozwala na ich dokładne umycie i zdezynfekowanie.

Szczelne zamknięcie butelki

Ważne, aby w trakcie treningu nasza woda nie wydostawała się na zewnątrz. Nakrętki na butelki szklane, jak też na inne butelki ekologiczne powinny zatem zapewniać maksymalną szczelność. W tym przypadku najpopularniejszym rozwiązaniem jest polipropylen, czyli tworzywo w pełni przyjazne środowisku, które nie wpływa na smak napoju i nie wchodzi z nim w reakcje chemiczne. Akcesoria tego typu są również prostym sposobem na zmianę designu naszej butelki i dopasowanie jej do innych akcesoriów treningowych, takich jak buty czy torba sportowa.

Uzupełnianie płynów jest niezbędne w trakcie każdego treningu. Warto jednak robić to z głową i nie zaśmiecać środowiska niepotrzebnymi odpadami z plastiku. Butelki ekologiczne wykonane z najlepszych materiałów i przy użyciu nowoczesnych technologii, prawdopodobnie posłużą nam przez długi czas. Zapewniają bowiem nie tylko wygodę i higienę, ale również bezpieczeństwo. Dodatkowo mnogość wzorów i kolorów umożliwia spersonalizowanie butelki zależnie od naszego gustu czy charakteru.

Komentarze (0)

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.

Strona wykorzystuje pliki cookie w celach: poprawnego działania witryny (pliki niezbędne), statystycznych i analitycznych (pliki analityczne), personalizowania wyświetlanych reklam (pliki reklamowe), funkcjonalnych (pliki mediów społecznościowych i inne). Możesz je zaakceptować  klikając w przycisk „Akceptuję”. Jeżeli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie plików cookies, możesz w każdej chwili zablokować je korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej.