Butelka termiczna – idealne rozwiązanie na każdy dzień

Wiele osób uważa, że butelki termiczne przeznaczone są wyłącznie do przenoszenia w nich ciepłych lub gorących napojów. Tymczasem takie pojemniki wielokrotnego użytku mogą zastąpić także zwykłe butelki szklane na wodę czy koktajle, gwarantując utrzymanie niskiej temperatury płynu nawet do 24 godzin.

Butelka termiczna, czyli podstawowy gadżet na jesień

Nic nie poprawia nastroju lepiej, niż gorąca herbata lub aromatyczna kawa w chłodny, jesienny dzień. Niestety tego typu napoje dostępne na wynos pakowane są zazwyczaj w plastik, który stanowi poważne zagrożenie nie tylko dla środowiska, ale również dla ludzkiego zdrowia. Idealną alternatywą dla tego typu opakowań są butelki wielorazowe. Sprawdź, dlaczego butelki termiczne to niezastąpiony gadżet na jesień!

Wielorazowe butelki BPA free – czy są bezpieczne i funkcjonalne?

Korzystanie z wielorazowych butelek jest nie tylko ekologiczne, ale także wygodne i ekonomiczne. Nie musimy bowiem pamiętać, aby zaopatrywać się w wodę podczas każdych zakupów, a naszego mieszkania nie zasypują tony zużytych opakowań. Wiele osób ma jednak wątpliwości co do tego, czy wielokrotne korzystanie z jednej butelki jest zdrowe. Podczas mycia lub podgrzewania zwykłego plastiku dochodzi bowiem do uwolnienia szkodliwych dla zdrowia cząsteczek bisfenolu A, a w niskich temperaturach nie...

Butelka wielorazowa, czyli podstawowy element wyprawki każdego ucznia

Bidon to nieodłączny element wyprawki każdego dziecka, który jest przydatny nie tylko w szkole, ale również w domu czy na wycieczkach. Powinien być on poręczny, lekki, nieszkodliwy dla środowiska, a przede wszystkim bezpieczny dla dziecka. Dodatkowo bidon musi swoim kształtem, kolorystyką i wzornictwem zachęcać do regularnego spożywania wody. Na jakie czynniki warto jeszcze zwrócić uwagę podczas procesu zakupowego i jak wybrać najlepszą butelkę dla swojej pociechy?

Bądź eko podczas treningu – co będzie potrzebne?

W czasie treningu tracimy nawet do 2 l wody. Odpowiednie nawodnienie jest więc podstawą, o którą należy zadbać niezależnie od rodzaju uprawianych ćwiczeń. Jeżeli na co dzień bliska jest nam tematyka ochrony środowiska, powinniśmy zwrócić uwagę również na to, z czego pijemy wodę. W przypadku dużej częstotliwości treningów korzystanie z plastikowych butelek może okazać się nie tylko mało ekonomiczne, ale również nieekologiczne. Jakie alternatywny są zatem dostępne na rynku?

Designerska butelka na wodę, czyli ekologia w dobrym stylu

Aktualne doniesienia na temat sytuacji ekologicznej mogą budzić niepokój. Naukowcy z trzech amerykańskich uniwersytetów: Michigan, Washington i Rochester już w roku 2009 wykryli pochodne plastiku w moczu dzieci i dorosłych, co oznacza, że prawdopodobnie każdy z nas jest w pewnej części „złożony z plastiku”.