Lato to czas odpoczynku, relaksu i wyjazdów w różne zakątki kraju czy świata. Wszelkim aktywnościom bardzo często towarzyszą wysokie temperatury, które obniżają nasz ogólny komfort. Oczywiście w trakcie fali upałów każdy odczuwa wzmożone pragnienie. Niestety regularne nabywanie powszechnie dostępnych jednorazowych butelek wody nie jest korzystne ani dla środowiska naturalnego, ani dla domowego budżetu. W takiej sytuacji ciekawą alternatywą będzie butelka wielokrotnego użytku, którą można mieć zawsze przy sobie i w razie potrzeby uzupełnić ulubionym napojem.

Butelka wielokrotnego użytku – korzyść dla środowiska

Butelka wielorazowa posiada wiele zalet, dzięki którym przewyższa napoje pakowane w jednorazowe pojemniki.

Butelki jednorazowe są oczywiście bardzo wygodne w codziennym życiu – lekkie, tanie i odporne na stłuczenia. Jednakże przyczyniają się one do degradacji środowiska naturalnego. Polacy zużywają ok. 160 kg tego typu opakowań rocznie, a plastikowe butelki stanowią ich znaczną część. Zwykła wymiana butelek jednorazowych na te wielorazowe pozwoli zatem znacząco ograniczyć tzw. ślad ekologiczny. Ponadto zakup butelki wielorazowego użytku jest korzystny z ekonomicznego punktu widzenia. Pomimo iż jej cena jednostkowa jest znacznie wyższa niż standardowej butelki PET, to inwestycja zwraca się już po kilkudziesięciu użyciach.

Butelka wielokrotnego użytku polecana jest szczególnie dla osób, które wybierają się na wakacyjny urlop, ponieważ podczas upałów należy szczególnie dbać o właściwe nawodnienie. Ponadto podróże generują pokaźne ilości śmieci (np. papierowe bilety, przekąski na mieście, jednorazowe akcesoria w hotelach), dlatego warto ograniczyć ich ilość przynajmniej przez wymianę jednorazowych pojemników na napoje na butelki wielokrotnego użytku.

Wygoda na wakacjach

Butelki jednorazowe z łatwością zmieszczą się do plecaka czy torebki, ale ich wielorazowe odpowiedniki projektowane są w taki sposób, aby zapewniać jeszcze wyższy komfort użytkowania. Posiadają one ergonomiczne kształty, zróżnicowane pojemności i rozmaite gadżety nadające im wakacyjny charakter. Ponadto butelki wielorazowe nie odkształcają się pod wpływem nacisku i są odporne na działanie wysokich temperatur. Ich najważniejszą zaletą jest to, iż po wypiciu wody nie trzeba szukać kosza na śmieci ani wybierać się do sklepu po kolejną butelkę, lecz można szybko napełnić ją w źródełku czy hydrancie z wodą pitną.

Butelki wielorazowe są wygodną alternatywą dla butelek jednorazowego użytku. Przemyślane projekty bazujące na trwałych, bezpiecznych materiałach wykazują bowiem nie tylko pozytywny wpływ na środowisko, ale też wysoką funkcjonalność, zwłaszcza w przepełnionym aktywnościami okresie wakacyjnym.

Komentarze (0)

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.

Strona wykorzystuje pliki cookie w celach: poprawnego działania witryny (pliki niezbędne), statystycznych i analitycznych (pliki analityczne), personalizowania wyświetlanych reklam (pliki reklamowe), funkcjonalnych (pliki mediów społecznościowych i inne). Możesz je zaakceptować  klikając w przycisk „Akceptuję”. Jeżeli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie plików cookies, możesz w każdej chwili zablokować je korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej.