Odpowiednie nawodnienie organizmu jest ważne nie tylko latem, gdy zapotrzebowanie na płyny wzrasta. Przez cały rok warto dbać o spożywanie wystarczającej ilości wody. Niestety wiele osób o tym zapomina lub decyduje się na słodkie, gazowane napoje. Jak zatem uatrakcyjnić zwykłą wodę i sprawić by jej spożywanie stało się przyjemnością?

Smaczne i zdrowe alternatywy dla wody

Na początek warto zaopatrzyć się w butelki wielorazowe, które pozwolą ograniczyć produkcję plastikowych odpadów (np. kartony po sokach, plastikowe butelki po wodzie). Doskonałym rozwiązaniem będzie wrzucenie do nich kostek lodu, liści mięty lub ulubionych owoców (np. cytryna, pomarańcza) i zalanie całości chłodną, niegazowaną wodą. W ten sposób uzyskamy orzeźwiający napój bez dodatku cukru. W przypadku osób preferujących aktywne formy letniego wypoczynku lepiej zainwestować w sportowe bidony na wodę.

Zdrową alternatywą dla czystej wody jest herbata. W upalne dni warto przygotować mrożoną herbatę, dodając do ostudzonego wywaru kostki lodu, miętę i cytrynę. Taki napój doskonale nawadnia organizm, a do tego pysznie smakuje.

Jeśli nasze pociechy sięgają po słodkie, gazowane napoje zamiast wody, warto zainwestować w butelki wielorazowe o kolorowym designie. Woda spożywana z butelki w ulubionym kolorze lub pokrytej grafiką z najchętniej oglądanej bajki, z pewnością będzie smakowała dużo lepiej, a do tego dziecko chętnie będzie nosiło ją przy sobie (np. na kolonii).

Doskonałym pomysłem jest również przygotowanie koktajli z owoców o wysokiej zawartości wody. Przykładowo arbuz składa się głównie z wody, więc wykonane z niego smoothie będzie smaczną, a do tego zdrową alternatywą dla zwykłej wody.

Lato to okres, w którym w szczególności należy zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu. Aby spożywanie wystarczającej ilości płynów (ok. 1,5-2 l dziennie) stało się przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem, czasami warto skorzystać ze zdrowych i smacznych alternatyw dla zwykłej wody. Bidony na wodę oraz butelki wielorazowe sprawią, że na górskim szlaku, na plaży czy pod namiotem zawsze będziemy mieli pod ręką swój ulubiony napój.

Komentarze (0)

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.

Strona wykorzystuje pliki cookie w celach: poprawnego działania witryny (pliki niezbędne), statystycznych i analitycznych (pliki analityczne), personalizowania wyświetlanych reklam (pliki reklamowe), funkcjonalnych (pliki mediów społecznościowych i inne). Możesz je zaakceptować  klikając w przycisk „Akceptuję”. Jeżeli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie plików cookies, możesz w każdej chwili zablokować je korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej.