Aktualne doniesienia na temat sytuacji ekologicznej mogą budzić niepokój. Naukowcy z trzech amerykańskich uniwersytetów: Michigan, Washington i Rochester już w roku 2009 wykryli pochodne plastiku w moczu dzieci i dorosłych, co oznacza, że prawdopodobnie każdy z nas jest w pewnej części „złożony z plastiku”. Obecnie problem tylko się pogłębia. Warto więc wprowadzać do codziennego życia proste rozwiązania i drobne nawyki, które będą miały pozytywny wpływ na środowisko naturalne. Należą do nich segregacja odpadów, styl życia „waste less” oraz zastępowanie jednorazowych opakowań plastikowych szklanymi butelkami czy płóciennymi torbami.

Bidon na wodę – zaprzyjaźnij się z nim!

Konsumując napoje w plastikowych butelkach jednorazowych, zasadniczo działamy na szkodę naszej planety. Według doniesień czasopisma Science Advences 2017 r. tylko 9% plastiku zostaje poddane recyklingowi. Niestety z tego powodu corocznie do oceanów trafia nawet do 8 mln. ton śmieci z tworzyw sztucznych. Konieczne jest zatem ograniczenie zużycia opakowań z tworzyw sztucznych. W tym celu warto zamienić jednorazowe butelki na butelki szklane. Rozwiązanie tego typu jest komfortowe, ekonomiczne i umożliwia manifestację naszych poglądów. Bidon na wodę wykonany ze szkła bormo-krzemowego to ekologiczny i bezpieczny sposób na transport napojów. Materiał ten pozbawiony jest bowiem Bisfenolu-A (BPA), czyli substancji powszechnie wykorzystywanej przy produkcji opakowań plastikowych i aluminiowych. Według oficjalnych doniesień ma on negatywny wpływ na ludzkie zdrowie, gdyż może powodować bezpłodność i niektóre typy nowotworów. Warto dodać, że designerskie butelki zapewne uatrakcyjnią nasz wygląd na siłowni, w pracy czy na uczelni. Producenci oferują bowiem produkty o zróżnicowanych kształtach, kolorach i wzorach.

Nakrętki na butelki szklane

W tym przypadku unikniemy również konieczności zbierania zakrętek od butelek plastikowych i oddzielania ich od pozostałych odpadów. Nakrętki na butelki szklane, które zapewniają odpowiednią szczelność i nie zmieniają smaku napojów, mogą być bowiem wykorzystywane wielokrotnie, podobnie jak same bidony. W razie ich zgubienia lub zniszczenia możliwy jest dobór elementu o dowolnym wzorze czy kolorze. Moda na ekologię to jeden z niewielu popkulturowych trendów, który ma pozytywny wpływ na środowisko naturalne i kształtowanie pozytywnych zachowań w społeczeństwie. Czasami nawet niewielka zmiana wprowadzona globalnie, może ograniczyć skutki zanieczyszczenia naszej planety. Z tego powodu warto wybierać szklane butelki wielokrotnego użytku. Akcesoria tego typu są nie tylko funkcjonalne, bezpieczne i ekologiczne, ale również bardzo modne.

Komentarze (0)

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.

Strona wykorzystuje pliki cookie w celach: poprawnego działania witryny (pliki niezbędne), statystycznych i analitycznych (pliki analityczne), personalizowania wyświetlanych reklam (pliki reklamowe), funkcjonalnych (pliki mediów społecznościowych i inne). Możesz je zaakceptować  klikając w przycisk „Akceptuję”. Jeżeli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie plików cookies, możesz w każdej chwili zablokować je korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej.