Bidon to nieodłączny element wyprawki każdego dziecka, który jest przydatny nie tylko w szkole, ale również w domu czy na wycieczkach. Powinien być on poręczny, lekki, nieszkodliwy dla środowiska, a przede wszystkim bezpieczny dla dziecka. Dodatkowo bidon musi swoim kształtem, kolorystyką i wzornictwem zachęcać do regularnego spożywania wody. Na jakie czynniki warto jeszcze zwrócić uwagę podczas procesu zakupowego i jak wybrać najlepszą butelkę dla swojej pociechy?

Po pierwsze – bezpieczeństwo i troska o środowisko

Podczas poszukiwań odpowiedniego bidonu dla dziecka, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na materiał, z którego został on wykonany. Butelka powinna posiadać certyfikat BPA free, gwarantujący, iż została ona wyprodukowana z bezpiecznego tworzywa niewchodzącego w reakcję z płynami znajdującymi się w jej wnętrzu. Całkowicie wyeliminuje to kontakt dziecka z materiałami rakotwórczymi i sprawi, że będzie ono mogło bez obaw spożywać ulubione napoje z bidonu wielokrotnego użytku. Oznaczenie BPA free to także pewność, iż podczas uzupełniania butelki gorącym płynem nie pojawią się żadne reakcje mające negatywny wpływ na zdrowie czy samopoczucie dziecka. Warto podkreślić, że zakup butelki wielokrotnego użytku minimalizuje ilość plastikowych opakowań generowanych w danym gospodarstwie domowym. 

Po drugie – komfort użytkowania i ciekawy design

Uzupełniając wyprawkę swojego dziecka o butelkę wielorazową, warto wybrać produkt o prostym kształcie, który bez problemu można rozłożyć na elementy składowe i dokładnie umyć. W trosce o komfort użytkowania bidonu najlepiej zdecydować się na model wyposażony w zapewniającą maksymalną szczelność zakrętkę z polipropylenu. Ważnym aspektem produktu jest również waga butelki, gdyż dziecko będzie nosiło ją codziennie w plecaku wraz z innymi przyborami szkolnymi. Ponadto najlepiej wybrać produkt ze stosunkowo dużym ustnikiem, tak by umieszczenie wewnątrz butelki świeżych owoców czy kostek lodu nie stanowiło problemu. 

Atrakcyjny wygląd produktu niezaprzeczalnie wspiera proces kształtowania u dziecka dobrych nawyków, takich jak spożywanie napojów z bidonów wielokrotnego użytku. Obecnie na rynku dostępna jest cała gama butelek, dlatego bardzo istotne jest, by pociecha miała kluczowy wpływ na decyzję o kolorze i kształcie bidonu. 

Kompletowanie wyprawki dla dziecka do przedszkola czy szkoły zazwyczaj stanowi nie lada wyzwanie dla każdego rodzica. W tym przypadku na pewno warto zastanowić się nad zakupem butelki wielokrotnego użytku, gdyż ich posiadacze mają bezpośredni wpływ na ochronę środowiska i ograniczenie zużycia plastiku.

Komentarze (0)

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.

Strona wykorzystuje pliki cookie w celach: poprawnego działania witryny (pliki niezbędne), statystycznych i analitycznych (pliki analityczne), personalizowania wyświetlanych reklam (pliki reklamowe), funkcjonalnych (pliki mediów społecznościowych i inne). Możesz je zaakceptować  klikając w przycisk „Akceptuję”. Jeżeli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie plików cookies, możesz w każdej chwili zablokować je korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej.