Butelki wielokrotnego użytku systematycznie zyskują na popularności, a wszystko to za sprawą rosnącej świadomości na temat potrzeby ochrony środowiska naturalnego oraz komfortu wynikającego z posiadania naczynia wielokrotnego użytku. Rynek butelek wielokrotnego użytku oferuje wiele produktów o zróżnicowanym designie czy pojemności, ale najczęstszym dylematem konsumenta jest wybór odpowiedniego tworzywa.

Butelki ze stali

Wykorzystanie wysokiej jakości stali, zdatnej do kontaktu z żywnością, daje efekt w postaci bezpiecznej dla zdrowia butelki, która dedykowana jest miłośnikom zimnych i gorących napojów. Butelki termiczne utrzymują pożądaną temperaturę napoju od 12 (w przypadku gorącej kawy czy herbaty) do nawet 24 godzin (zimna woda). Bidony wykonane ze stali, cechują się największą trwałością. Ponadto próżnia pomiędzy ściankami sprawia, że butelki termiczne zapewniają komfort użytkowania, gdyż na ich powierzchni nie pojawia się wilgoć.

Butelki ze szkła

Szkło już od setek lat jest wykorzystywane do przechowywania żywności. Butelki szklane zakręcane są całkowicie wolne od bisfenolu oraz nie wchodzą w reakcje chemiczne z napojami, nie zmieniając ich smaku i zapachu. W celu uzyskania bezpieczeństwa użytkowania, butelki szklane zakręcane wytwarzane są ze szkła boro-krzemowego. Jest ono odporne na zmiany temperatury i co najważniejsze, nie wchodzi w reakcję z żadnym płynem. Ponadto użytkowanie produktów szklanych stanowi całkowicie ekologiczne rozwiązanie, ponieważ szkło może zostać poddane recyklingowi, niemalże w 100%. Również proces wyrobu szkła nie wpływa negatywnie na środowisko, gdyż generuje nieliczne odpady.

Butelki z tworzywa sztucznego

Kopoliester tritan jest tworzywem sztucznym, które ze względu na swoje właściwości, wykorzystywane jest m.in. do produkcji butelek wielokrotnego użytku. Tworzywo Eastman Tritan zostało dogłębnie przebadane przez Amerykański Urząd ds. Żywności i leków i zatwierdzone jako materiał zdatny do kontaktu z żywnością. Produkty wykonane z tritanu są zatem całkowicie wolne od bisfenoli. W związku z brakiem szkodliwych substancji bidon BPA Free może być użytkowany nawet przez dzieci. Tworzywo sztuczne, które cechuje się wysoką wytrzymałością cieplną, dużą trwałością i odpornością chemiczną, czyni wspomniany bidon produktem odpornym na uszkodzenia mechaniczne i gwałtowne zmiany temperatury.

Butelki wielokrotnego użytku stanowią alternatywę dla tradycyjnych butelek jednorazowych. Są bardziej przyjazne środowisku, bezpieczniejsze dla zdrowia i niewpływające na smak czy zapach napoju. Konsument zyskuje też gwarancję, iż butelka wielokrotnego użytku wykonana z odpowiedniego materiału, będzie w pełni ergonomiczna i funkcjonalna w codziennym użytkowaniu.

Komentarze (0)

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.

Strona wykorzystuje pliki cookie w celach: poprawnego działania witryny (pliki niezbędne), statystycznych i analitycznych (pliki analityczne), personalizowania wyświetlanych reklam (pliki reklamowe), funkcjonalnych (pliki mediów społecznościowych i inne). Możesz je zaakceptować  klikając w przycisk „Akceptuję”. Jeżeli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie plików cookies, możesz w każdej chwili zablokować je korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej.