W okresie jesienno-zimowym oczywistym jest zadbanie o ciepły, dostosowany do warunków atmosferycznych ubiór. Dzięki temu nie marzniemy, wychodząc z domu. Jednak warto pamiętać również o rozgrzaniu organizmu od wewnątrz. Wyziębiony organizm jest bowiem znacznie bardziej podatny na różnego rodzaju infekcje. Rozgrzewając go od środka, możemy przykładowo uniknąć przeziębienia, a gdy pojawią się jego pierwsze objawy, skuteczniej z nimi walczyć. Warto dodać, że rozgrzany organizm jest również gwarantem komfortowego snu oraz lepszego funkcjonowania naszego układu pokarmowego.

Jak rozgrzać swój organizm od wewnątrz?

W okresie zimowym warto zmniejszyć spożycie surowych produktów, które wychładzają. Lepiej natomiast postawić na gorące, sycące posiłki, takie jak aromatyczne zupy lub sosy. W tym przypadku warto zadbać o doprawienie ich rozgrzewającymi przyprawami, takimi jak kurkuma, chili, cynamon czy pieprz.

Gorące napoje to podstawa każdego zimowego poranku lub wieczoru. Rozgrzewająca herbata z imbirem i cytryną, gorąca czekolada doprawiona kardamonem czy zdrowe, aromatyczne napary ziołowe – wybór jest bardzo szeroki.

Powinniśmy również zadbać o ruch na świeżym powietrzu. Nawet jeśli aktualnie panująca aura skutecznie zniechęca do jakichkolwiek aktywności, warto chociaż na chwilę wyjść z domu, aby przyspieszyć krążenie i dotlenić się. Możemy korzystać z całej palety sportów zimowych bądź po prostu wyjść na spacer z rodziną czy przyjaciółmi. Niezaprzeczalnie każda dawka ruchu na świeżym powietrzu wzmacnia bowiem nasz organizm i poprawia ogólną odporność.

Butelka termiczna – niezbędnik w okresie jesienno-zimowym

W okresie jesienno-zimowym warto zakupić butelkę termiczną wielokrotnego. Dzięki niej jesteśmy bowiem w stanie przygotować w domu pyszny, rozgrzewający napar, a następnie zabrać go ze sobą w drogę. Butelka termiczna powinna być wykonana z najwyższej jakości stali przeznaczonej do kontaktu z żywnością. Dzięki swojej budowie, czyli zastosowaniu podwójnych ścianek, będzie w stanie utrzymać wysoką temperaturę przechowywanego płynu aż do 12 godzin. Podwójne ścianki zapobiegną również skraplaniu się wilgoci na zewnątrz butelki. Wszystkie wspomniane czynniki gwarantują wysoki komfort jej używania, bez obawy o zawilgocenie wnętrza torby czy plecaka.

Jaka jest więc recepta na rozgrzany organizm w najchłodniejszych miesiącach roku? Wychodząc z domu, warto zaparzyć herbatę czy kawę, i to z nią ruszyć na rodzinny spacer, stok narciarski bądź do biura czy szkoły. Po powrocie do domu pamiętajmy natomiast o zjedzeniu ciepłego, rozgrzewającego posiłku oraz codziennej dawce sportu.

Komentarze (0)

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.

Strona wykorzystuje pliki cookie w celach: poprawnego działania witryny (pliki niezbędne), statystycznych i analitycznych (pliki analityczne), personalizowania wyświetlanych reklam (pliki reklamowe), funkcjonalnych (pliki mediów społecznościowych i inne). Możesz je zaakceptować  klikając w przycisk „Akceptuję”. Jeżeli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie plików cookies, możesz w każdej chwili zablokować je korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej.