Wiele osób uważa, że butelki termiczne przeznaczone są wyłącznie do przenoszenia w nich ciepłych lub gorących napojów. Tymczasem takie pojemniki wielokrotnego użytku mogą zastąpić także zwykłe butelki szklane na wodę czy koktajle, gwarantując utrzymanie niskiej temperatury płynu nawet do 24 godzin. 

Butelki termiczne a napoje gorące

Napoje gorące typu kawa czy herbata spożywamy niemal codziennie, niezależnie od pory roku. Ich samodzielne przygotowywanie w domu może okazać się zatem źródłem oszczędności. Butelki termiczne można zabrać ze sobą praktycznie wszędzie – do pracy, szkoły czy na uczelnię. Należy podkreślić, że butelki termiczne są w stanie utrzymać wysoką temperaturę napoju nawet do 12 godzin. Ponadto produkty tego typu są zwykle wykonane ze stali nierdzewnej czy galwanizowanego metalu, dlatego są odporne na uszkodzenia mechaniczne, łatwe w czyszczeniu i odporne na działanie wrzącej wody podczas ich dezynfekcji.

Butelki termiczne a napoje zimne

Napoje zimne, takie jak woda, soki czy koktajle warzywno-owocowe spożywamy praktycznie każdego dnia. Do przechowywania płynów w temperaturze pokojowej wystarczające będą zwykłe butelki szklane lub bidony z tworzywa niezawierającego bisfenolu A, które są ekologiczne i ekonomiczne. Jednak jeżeli preferujemy bardzo zimne napoje, z dodatkiem świeżych owoców lub kostek lodu, prawdopodobnie niezbędne będą butelki termiczne, które utrzymują niską temperaturę płynu przez całą dobę. 

W tym przypadku dzięki podwójnym ściankom i panującej między nimi próżni nie musimy obawiać się ani o nadmierne rozgrzanie napoju, które mogłoby wpłynąć na jego właściwości, ani o osadzanie się wilgoci na zewnętrznej powierzchni butelki. Ponadto odpowiednia szerokość ustnika pozwala na umieszczenie we wnętrzu pojemnika kostek lodu czy ulubionych owoców. Najlepsze butelki posiadają również zakrętki z galwanizowanego metalu, które nie tylko zapewniają świeżość napoju czy koktajlu, ale również niwelują ryzyko jej przeciekania czy całkowitego rozszczelnienia. Produkty tego typu są również wygodne w codziennym użytkowaniu, łatwe w czyszczeniu oraz bardzo estetyczne. Warto wspomnieć, że dzięki specjalnym uchwytom możemy bezpiecznie nosić butelkę w dłoni lub przypiąć ją do plecaka czy torebki.

Dobrej jakości butelka termiczna zastępuje butelki na koktajle z tworzyw sztucznych, zwykłe butelki szklane, a nawet termosy. Nie tylko utrzymuje bowiem właściwą temperaturę dowolnego płynu przez wiele godzin, ale jest również wygodna w utrzymaniu w czystości, łatwa transporcie oraz bardzo modna i designerska.

Komentarze (0)

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.

Strona wykorzystuje pliki cookie w celach: poprawnego działania witryny (pliki niezbędne), statystycznych i analitycznych (pliki analityczne), personalizowania wyświetlanych reklam (pliki reklamowe), funkcjonalnych (pliki mediów społecznościowych i inne). Możesz je zaakceptować  klikając w przycisk „Akceptuję”. Jeżeli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie plików cookies, możesz w każdej chwili zablokować je korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej.