Aby żyć w sposób bardziej ekologiczny i zgodny z naturą, warto zaopatrzyć się w kilka sprawdzonych gadżetów, takich jak butelka wielorazowa, urządzenia zasilane energią słoneczną oraz naczynia kuchenne i akcesoria komórkowe wykonane z materiałów biodegradowalnych.

Biodegradowalne kubki do kawy, talerze i sztućce

Wykonane z materiałów biodegradowalnych naczynia są świetnym zamiennikiem tradycyjnych jednorazówek. Kubki na kawę, talerze, sztućce i inne pojemniki z bambusa, trzciny cukrowej lub liści palmowych będą nie tylko ekologiczne i oryginalne, ale przede wszystkim funkcjonalne i trwałe.

Butelki wielokrotnego użytku

Wytrzymała butelka wielokrotnego użytku pozwala zadbać o właściwe nawodnienie organizmu bez konieczności zakupu masowej ilości napojów opakowanych w plastik. Odpowiedni pojemnik na wodę czy sok powinien być funkcjonalny, a zatem szczelny, wygodny w transporcie i o ergonomicznym kształcie. Butelka wielorazowa jest również rozwiązaniem ekonomicznym, ponieważ stanowi wydatek jednorazowy i sprzyja spożywaniu wody kranowej. Warto dodać, że dobrze dobrana butelka wielokrotnego użytku będzie gustownym dopełnieniem stylu. Na rynku dostępne są bowiem produkty ze szkła boro-krzemowego, tworzywa Eastman Tritan czy stali przeznaczonej do kontaktu z żywnością o bardzo zróżnicowanym designie.

Urządzenia solarne

Aby móc naładować swój telefon lub laptop, także w sytuacji, gdy nie mamy dostępu do gniazdka elektrycznego, warto mieć przy sobie przenośny akumulator, czyli tzw. powerbank. Zdecydowanie bardziej ekologiczne będzie jednak użycie ładowarek wykorzystujących odnawialne źródła energii. Przykładowo powerbank zasilany energią słoneczną ma wbudowany mały panel solarny, dzięki któremu może wygenerować potrzebną ilość prądu niezależnie od tego, gdzie się znajduje. Wśród popularnych urządzeń solarnych wyróżnić można też latarki, małe zabawki czy lampy ogrodowe.

Recyklingowa obudowa telefonu

Wykonana z mieszanki słomy lnianej, skrobi i innych kompostowalnych elementów roślinnych obudowa do smartfona jest nie tylko przyjazna dla środowiska, ale także bardzo oryginalna. Akcesoria tego typu skutecznie chronią telefon przed upadkami i zarysowaniami. Wbrew pozorom są to obudowy bardzo trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Co ciekawe w momencie, gdy przestaną być potrzebne, można je z łatwością poddać recyklingowi.

Stosując eko gadżety w codziennym życiu, chronimy planetę przed dalszą degradacją i masowym zanieczyszczeniem plastikiem. Poza nabywaniem nowych, gotowych produktów wielorazowego użytku, warto również ponownie wykorzystać materiały, które znajdują się w każdym gospodarstwie domowym. Przykładowo stare koszulki czy skarpetki bez pary łatwo można zamienić w przydatne przy sprzątaniu ściereczki, a ze ścinków materiału uszyć woreczki zero waste na owoce i warzywa.

Komentarze (0)

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.

Strona wykorzystuje pliki cookie w celach: poprawnego działania witryny (pliki niezbędne), statystycznych i analitycznych (pliki analityczne), personalizowania wyświetlanych reklam (pliki reklamowe), funkcjonalnych (pliki mediów społecznościowych i inne). Możesz je zaakceptować  klikając w przycisk „Akceptuję”. Jeżeli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie plików cookies, możesz w każdej chwili zablokować je korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej.