W dzisiejszych czasach, w obliczu katastrofy ekologicznej, nie wystarczy, by wyłącznie rządy państw i korporacje zaczęły dbać o środowisko. W interesie naszej planety leży bowiem to, aby każdy jej mieszkaniec zwrócił uwagę na to, czy jego codzienne nawyki nie stanowią dodatkowego obciążenia dla Ziemi. Na początek powinniśmy zacząć od redukcji ilości zużywanego plastiku.

Jak każdy z nas może zmniejszyć zużycie plastiku?

Woda jest podstawowym elementem potrzebnym człowiekowi do prawidłowego funkcjonowania. Zasadniczo należy spożywać ok. 2,5 l wody dziennie. Wyobraźmy więc sobie, ile jednorazowych butelek po wodzie mineralnej, każdego dnia ląduje na wysypiskach. Opróżnienie małej butelki wody zajmuje ok. 10 minut, ale plastikowe opakowanie może rozkładać się nawet do 1000 lat. Jest to jeden z najbardziej palących problemów naszych czasów, który (przynajmniej częściowo) może rozwiązać użytkowanie butelek wielorazowych wytwarzanych ze szkła boro-krzemowego.

Zalety użytkowania wielorazowych butelek szklanych

Własna, szklana butelka wielokrotnego użytku pozwoli nam mieć swój ulubiony napój zawsze przy sobie i to bez dodatkowego zaśmiecania środowiska. Dodatkową korzyścią jest w tym przypadku mniejsze obciążanie domowego budżetu. Użytkowanie wody kranowej w Polsce jest bowiem równie bezpieczne, co picie mineralnej lub źródlanej wody butelkowanej, a jej koszt nieporównywalnie niższy.

Charakterystyka produktu

Butelki szklane wytwarzane są ze specjalnego szkła boro-krzemowego, które wykazuje odporność na duże amplitudy temperatur. W butelce tego typu można więc z powodzeniem przechowywać zarówno gorącą kawę czy herbatę, jak i schłodzoną wodę bądź ulubiony koktajl owocowy, bez ryzyka jej uszkodzenia. Każdy renomowany producent butelek szklanych zadbał również o to, by pojemnik nie zmieniał smaku, zapachu i konsystencji płynu. Produkty tego typu zostały zaprojektowane także z myślą o ich wygodnym użytkowaniu i bezproblemowej eksploatacji. Ergonomiczny kształt butelki sprawia, że bezpiecznie leży ona w dłoni. Każda butelka wyposażona jest ponadto w zakrętkę ze stali nierdzewnej, która gwarantuje hermetyczne zamknięcie.

Rezygnacja ze spożywania wody butelkowanej stanowi ważny krok ku poprawie stanu środowiska naturalnego. Szklane butelki są w tym przypadku doskonałą alternatywą. Produkty tego typu pozwalają bowiem na wygodne i bezpieczne przenoszenie ulubionego napoju. Mnogość dostępnych na rynku wzorów i kolorów, sprawia natomiast, że dodatkowo stanowią one modny dodatek do codziennej stylizacji.

Komentarze (0)

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.

Strona wykorzystuje pliki cookie w celach: poprawnego działania witryny (pliki niezbędne), statystycznych i analitycznych (pliki analityczne), personalizowania wyświetlanych reklam (pliki reklamowe), funkcjonalnych (pliki mediów społecznościowych i inne). Możesz je zaakceptować  klikając w przycisk „Akceptuję”. Jeżeli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie plików cookies, możesz w każdej chwili zablokować je korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej.