Jeżeli jesteś fanem ekologii i wdrażania w codzienne życie przyjaznych dla środowiska nawyków, skompletuj wyprawkę szkolną dla swojego dziecka w duchu zero waste. Oferta produktów bazujących na naturalnych materiałach i niegenerujących zbędnych odpadów jest obecnie bardzo różnorodna, dlatego na rynku bez problemu można znaleźć drewniane przybory do pisania, plecaki z impregnowanego papieru czy butelki wielokrotnego użytku, które pomieszczą ulubiony napój.

Jak skompletować ekologiczną wyprawkę?

Chcąc przygotować wyprawkę szkolną w duchu zero waste, powinniśmy skupić się na produktach tworzonych z naturalnych materiałów, które nadają się do wielokrotnego użytku.

Zapewne warto postawić na plecak lub tornister wyprodukowany z włókien konopnych, papieru, lub bawełny. Jeżeli dziecko dopiero zaczyna edukację szkolną, warto rozejrzeć się wśród rodziny i znajomych za produktem używanym, który zalega na strychu czy w piwnicy. Oczywiście niezbędne będzie również kompletne wyposażenie szkolnego plecaka. Przybory takie, jak linijki, ołówki czy nożyczki powinny być wykonane z drewna i stali, bez dodatku plastikowych elementów. Książki i zeszyty można obłożyć szarym papierem, który doskonale zastąpi foliowe oprawki. W pełni ekologicznym produktem są także piórniki wykonane z grubej tektury pochodzącej z recyklingu. Kupując poszczególne przybory, warto wybierać towary zapakowane w metalowe bądź papierowe pudełka, zamiast szkodliwych dla środowiska plastikowych folii i pojemników.

Dzieci spędzające każdego dnia w szkole po 6-8 godzin, potrzebują także funkcjonalnych pojemników na jedzenie i picie. Zamiast foliowego woreczka na kanapkę warto nabyć pudełko wielorazowe wykonane ze stali nierdzewnej lub ekologiczną torebkę lunchową z bawełny. Oprócz opakowań na drugie śniadanie należy zadbać też o ekologiczne butelki wielokrotnego użytku, które pomieszczą wodę wzbogaconą o ulubione owoce, świeżo wyciśnięty sok czy ciepłą herbatę z miodem. Wyprodukowane ze stali butelki z wkładem termicznym są w pełni bezpieczne nawet dla młodszych dzieci, umożliwiając utrzymanie preferowanej temperatury płynu (zarówno niskiej, jak i wysokiej) w trakcie trwania szkolnych zajęć. Produkty tego typu nie zmieniają smaku ani aromatu napoju i nie wchodzą w reakcje chemiczne z cieczą, a do tego ograniczają zużycie plastikowych butelek czy kartoników.

Szkolne wyprawki typu zero waste cieszą się stale rosnącą popularnością. Biodegradowalne przybory, plecaki z bawełny, worki z papieru impregnowanego czy butelki z wkładem termicznym nie wpływają negatywnie na stan środowiska naturalnego, a przy tym są w pełni funkcjonalne i bardzo estetyczne.

Komentarze (0)

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.

Strona wykorzystuje pliki cookie w celach: poprawnego działania witryny (pliki niezbędne), statystycznych i analitycznych (pliki analityczne), personalizowania wyświetlanych reklam (pliki reklamowe), funkcjonalnych (pliki mediów społecznościowych i inne). Możesz je zaakceptować  klikając w przycisk „Akceptuję”. Jeżeli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie plików cookies, możesz w każdej chwili zablokować je korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej.